co je to PŘÍSTROJOVÁ (suchá) PEDIKÚRA aneb co vás čeká

Někdy se jí nesprávně říká také medicínská. V České republice se objevila v roce 1990 a patří mezi špičkovou technologii v péči o nohy, která přispěla k profesionalitě v tomto oboru.
Je to ošetření nohou , nehtů a kůže , pomocí speciálního vysokoobrátkového podiatrického přístroje s odsáváním a tzv. pedikérských fréz, které se vybírají individuálně podle stavu chodidel a které umožňují provádět velmi precizní práci a ošetření i těžko dostupných míst.
Velmi  jemně , bezbolestně a úspěšně odstraňují kuří oka a to i na velmi nedostupných místech mezi prsty, pod nehty, lze s nimi ztenčit  zbytnělé  nehty, ošetřit zarůstající  či zdeformované nehty, hyperkeratózu, mozoly, atp. 
Oproti klasické mokré pedikúře nohy nenamáčíme , pouze osvěžíme, omyjeme , aby jste se cítili pohodlně během celého ošetření.
Já pracuji přístrojem Podolog Nova 3 , který je nazýván Rolls Roycem mezi přístroji 🙂
Tento způsob pedikúry je maximálně šetrný, velmi účinný a lékaři doporučovaný pro rizikové skupiny populace jako jsou :
diabetici, kardiaci, těhotné ženy, lidé užívající léky na ředění krve, lidé, kteří tráví celé dny v uzavřené, těsné či jinak nepohodlné obuvi, lidé s onemocněním žil, lupenkou a vůbec pro všechny, pro které je velmi rizikové ošetření ostrými nebo řeznými nástroji a samozřejmě nejen pro ně. Také ve spolupráci s lékaři lze pomoci léčbě mykotických nehtů zbrušováním postižených částí nehtové ploténky.
Pedikúra tímto přístrojem velmi zlepšuje práci pedikérky.
Celé ošetření je bezkrevné , bezbolestné a dovoluji si tvrdit, že i příjemné a zrohovatělá kůže se tvoří mnohem pomaleji.
Z hlediska hygieny je toto ošetření maximálně bezpečné z hlediska možného přenosu mykotických onemocnění.
Po každém ošetření jsou veškeré nástroje omyty a po vyčištění a vydezinfikování ve specialním ultrazvukovém přístroji 
jsou ještě sterilizovány ve sterilizátoru Melag.
 
NĚCO MÁLO Z HISTORIE TOHOTO OBORU
Pravidelná péče o tělo má dávnou tradici. Vysokou úroveň měla zejména ve starověkém Řimě a Řecku, kde byly lázně oblíbeným místem nejen k odpočinku. Bohužel, byla výsadou pouze některých vrstev.
Na přelomu 19.století se ve Francii a v Německu začala rozvíjet léčebná péče o nohy.
Zakladatelem moderní pedikúry byl Dr.Scholle, který zavedl a rozšířil pedikérská pracoviště po celém světě.
Pracovali zde vyškolení pedikéři, kteří byli vzdělaní jak po stránce praktické tak i teoretické. 
V období Baťových obchodních domů došlo i u nás k rozmachu pedikúry. Postupně však nejen díky válkám docházelo 
k útlumu tohoto oboru a teprve kolem roku 1990 znovu začal obor vzkvétat. 
V dnešní době je v naší republice obor pedikúra na vemi vysoké profesionální úrovni.                          
 

co je to ORTHONYXIE (nehtová rovnátka na zarůstající nehty)

Tímto termínem nazýváme ošetření zarůstajících nehtů pomocí nehtových rovnátek. Název pochází z řeckého slova ORTHOS což znamená rovný a ze slova ONYX to je nehet. Tedy jednoduše počeštěno to je rovnání nehtu.
První rovnátko bylo vynalezeno v USA již v roce 1873. Velký pokrok pak zaznamenal vývoj  orthonyxie v Německu.  U nás se objevilo kolem roku 1990 a přesto mnoho lidí o tomto způsobu ošetření vůbec neví.
Přitom potíže se zarůstajícími nehty je dnes velmi rozšířený problém v lidské populaci.
K zarůstání dochází například špatným střiháním nehtů, používáním nevhodné obuvi a neposlední řadě  je tento problém často u lidí s propadlou nožní klenbou.
Nasazení rovnátka na nehet je u nás bezboolestné , jedná se o upevnění aparátku na nehet tak , aby zarůstající část nezpůsobovala bolest a začala růst správným směrem.
Mnoha klientům se již po nasazení rovnátka nesmírně uleví od bolesti.
Proto je dobré přijít na ošetření co nejdříve , aby se okraj nehtu nezačal bolestivě zaněcovat, ale i v takovém případě se nebojte objednat určitě najdeme způsob jak pomoci.
Léčba rovnátkem je třeba minimálně půl roku , aby došlo k přestavění nehtového lůžka , které bylo nehtem zdeformováno.
Rovnátek je mnoho druhů a aplikují se podle konkrétního problému a stavu nehtu.
Velmi oblíbené je u drátkového rovnátka ozdobný kamínek 🙂
Nehtové rovnátko je výbornou alternativou bolestivého vystřiháváním nehtů , které problém neřeší , ale pouze odsouvá nebo v horším případě se problém posouvá čím dál tím hlouběji a vzhledem k tomu , že nehet stále roste , problém se vrací. Je také vhodnou alternativou chirurgického strhávání nehtu nebo jeho zužování nehtovou plastikou.
Jsem přesvědčená , že jakékoliv odstraňování a zužování nehtů je až ten poslední způsob, protože jsou jiné možnosti jak s tímto problémem pomoci a přitom zachovat nehtovou ploténku v její přirozené velikosti , aby mohla plnit svou 
nejen ochrannou funkci pro kterou ji máme.
 

co je to PROTETIKA

Protetika je obor, který se zabývá náhradou nehtové ploténky.
Touto metodou je možné esteticky upravit deformované nehty , nehty po úrazu, nakopnutí, chirurgickém zákroku,…
ale tato metoda je důležitá i z hlediska zdravotního, protože nehet plní nenahraditelnou funkci statickou (opora vzpřímeného těla), dynamickou (důležité pro běh a chůzi)  a adaptační (tlumení nárazů a přizpůsobení povrchu podložky)
Je třeba , aby jeho ztráta nebyla úplná , aby bylo možno nehet dostavit.
Nehtová náhrada (protetika) odrůstá s nehtem.
Touto metodou lze i zpevnit měkké, křehké a lámající se nehty.